Trekweg Warfhuizen afgesloten
De Trekweg tussen Warfhuizen en Leens is sinds 25 juli 2025 helemaal afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Wij werken we aan een oplossing. Dat doen we in overleg met de inwoners.
Waarom afgesloten
Uit onderzoek van Royal HaskoningDHV bleek dat de Trekweg niet stabiel genoeg was. Dat leverde gevaarlijke situaties op. Daarom is de Trekweg tussen Warfhuizen en de Douwenstertil sinds eind juli 2025 helemaal dicht voor gemotoriseerd verkeer. Voor fietsers en voetgangers blijft de weg open. Het bedrijf Waddenfun blijft bereikbaar via de N361 en de Klaarkampenweg.
Wat we gaan doen
Met een klankbordgroep van inwoners onderzoeken we de verschillende mogelijkheden voor de toekomst van de Trekweg. De klankbordgroep wil de Trekweg graag op dezelfde plaats houden als waar deze nu ligt. De aanpak gaat in 2 fasen:
- de Trekweg weer veilig maken. Dit betekent dat er over de volle lengte van de weg een nieuwe beschoeiing moet komen.
- de aanpak van de Trekweg zelf. Samen met technici, verkeerskundigen en omwonenden kijken we naar een nieuwe duurzame inrichting van de weg.
Planning
Tot en met maart 2026 onderzoeken we de mogelijkheden voor herstel en nieuwe inrichting van de Trekweg. Informatie over de verdere aanpak volgt later.
Nieuwsbrief
Nieuws over de Trekweg Warfhuizen automatisch in je mailbox? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief.
Informatieavond
Op 10 juni 2025 hielden we een informatieavond over de afsluiting van de Trekweg Warfhuizen.
- Bekijk de hele presentatie (pdf, 363 Kb)
- Alleen de tekst lezen
