Logo Het Hogeland

Nieuwsbrief Centrumplan Bedum

Augustus 2026

Webversie bekijken

Uitnodiging informatiebijeenkomst werkzaamheden centrum Bedum | 17 september

Beste lezer,

In oktober beginnen we met werkzaamheden voor de herinrichting van het centrumgebied van Bedum. Onder het Kerkplein moet een riolering worden verlegd. De Vlijt wordt een stukje verschoven en krijgt tijdelijk asfalt. Later starten we met de bouw van ‘Blok C’. Woning­stichting Wierden & Borgen begint dan met de bouw van een nieuw appartementencomplex aan Bederawalda. Tot slot gaan we het Kerkplein en het openbaar gebied opnieuw inrichten. 

Afspraken over bereikbaarheid, leefbaarheid, veiligheid en communicatie

Om de werkzaamheden goed te laten verlopen maken we een zogenaamd BLVC-W-plan. InvraPlus B.V. stelt dit voor ons op. In dit plan staan afspraken over bereikbaarheid, leefbaarheid, veiligheid, communicatie en welzijn tijdens de werkzaamheden. Doel is om de overlast voor bewoners en ondernemers zoveel mogelijk te beperken. Op 17 september 2026 ben je van harte welkom om mee te denken over deze afspraken en aandachtspunten vanuit de omgeving aan ons mee te geven.

Programma bijeenkomst 17 september

Deze bijeenkomst is interessant voor direct omwonenden. We gaan het namelijk hebben over de bouwroute en hoe de gemeente de overlast zoveel mogelijk probeert te beperken.

De avond op 17 september heeft 2 delen:

  • In het eerste deel presenteert InVra plus B.V. de bouwroutes, planning, wat BLVC-W betekent en wat jouw rol is bij het opstellen van dit plan. 
  • In het tweede deel kun je in gesprek gaan met de medewerkers van InVra plus en de gemeente om je ideeën en mogelijke zorgen te delen.

Wanneer: Donderdag 17 september 2026
Tijd: 19:00 - 21:00 (deuren open vanaf 18.45 uur)
Plaats: Maranathakerk, Kleinestraat 4, 9781 HS Bedum
Voor wie: Deze bijeenkomst geeft vooral informatie die belangrijk is voor omwonenden en ondernemers in het centrum. Natuurlijk zijn andere inwoners van Bedum en geïnteresseerden ook van harte welkom.

In oktober of november zijn we van plan nog een algemene bijeenkomst te organiseren. Dan praten we over parkeren in het centrum en krijg je een toelichting op de laatste updates van meerdere projecten in Bedum.

Vragen?

Heb je vragen over de bijeenkomst of over BLVC-W? Neem dan gerust contact op met Arjan Galema van InVra plus.

Contactgegevens:

Arjan Galema, Toezichthouder BLVC-W InVra plus B.V.
a.galema@invraplus.com | 050 537 5770

We zien je graag op 17 september!

Colofon

Gemeente Het Hogeland
088 - 345 88 88www.hethogeland.nl | gemeente@hethogeland.nl

Liever geen nieuwsbrief meer? Meld je dan af.